Všetky pripravované projekty
môžete podporiť bankovým prevodom
na číslo účtu:
SK 210900 0000 00056 2802 646
 

 

 
Letný kemp mladých hokejistov
30. mája - 2.júna 2018
 

V termíne od 8 - 14.7.2018 bol pripravený pre mladých hokejistov z HC Bulls Vranov letný kemp v spolupráci s riaditeľom Pro – hokej Richardom Lintnerom.

Chlapci si užili nielen tvrdé, ale aj zábavné tréningy s hviezdami NHL, KHL a slovenskej Tipsport Ligy. Od skorého rána – prvý tréning začínal ešte pred raňajkami o 7:00hod. až do neskorého večera – posledný tréning bol o 20:00hod. a večera . Chlapci spoznali naše hokejové hviezdy ako zažili veľa krásnych nezabudnuteľných chvíľ.

 

 

 

 
Slovenské dni v Grodne - program Zlato Slovenska
30. mája - 2.júna 2018
 

Občianske združenie Talentované deti Slovenska, v termíne od 30. mája - 2.júna 2018, reprezentovalo Slovenskú republiku v Bielorusku svojim programom Zlato Slovenska.na Slovenských dňoch v Grodne.
Na programe boli prezentované výrobky študentov z Strednej odbornej školy s telesným postihnutím Mokrohájska, Bratislava, výrobky rómskych mladých rezbárov z Roma Art Čičava a dizajnérske práce zo Strednej odbornej školy Podnikania Prešov. Hudobný doprovod zabezpečila folklórna skupina súboru Rozsutec.

 

Play | Stop | Next | Previous

 
 
Zlato slovenska 
05. apríl 2018
 

Dňa 5.apríla 2018 Občianske združenie Talentované deti Slovenska v spolupráci s Inštitútom SR v Budapešti, pri príležitosti 100. výročia vzniku Českoslavenska uviedli program Zlato Slovenska, ktorý ukázel nadanie a šikovnosť slovenských študentov v odbore zlatník, klenotník. 

Do posledného miesta zaplnená sála, potleskom ocenila nielen nádherné výrobky zlatníkov, ale aj krásne róby a unikátnu hudbu, ako aj spev v podaní konzervatoristov z Košíc.

 

Play | Stop | Next | Previous

 

 

 
Festival Taliansko-Slovenského priateľstva v Bratislave. 
14. – 17. december 2017

V rámci 3.ročníka festivalu Taliansko - Slovenského priateľstva, ktorý sa konal v dňoch 14. – 17.12. 2017 v Bratislave , predstavili sme šperky našich študentov v prezidentskom paláci. Festival sa konal pod záštitou Slovenského a Talianskeho veľvyslanectva a SARIO.

Play | Stop | Next | Previous

 

 

 
Dar pre patrónku podujatia Agata Kornhauser-Dudovú, manželku prezidenta Poľska
3. decembra 2017

Veľvyslanectvo SR vo Varšave sa 3. decembra 2017 zúčastnilo na Medzinárodnom charitatívnom bazári, ktorý každoročne organizuje Spolok partneriek veľvyslancov akreditovaných v Poľsku. Aj my sme prispeli v tomto bazári darom pre pani Dudovú – manželku pána prezidenta Poľska. Dar vyrobili študenti SOŠ sklárskej z Lednických Rovní – unikátna mušľa.

Play | Stop | Next | Previous

 

 

 

 
Mladé slovenské talenty predstavili svoje umenie vo Varšave
28. septembra 2017

V galérii Slovenského inštitútu vo Varšave sa 28. septembra 2017 uskutočnila prezentácia projektu Zlato Slovenska. 

V programe svoje výrobky predstavili nádejní zlatníci a klenotníci zo Strednej umeleckej školy v Hodruši-Hámroch, ktorá existuje a nepretržite vzdeláva kvalitných odborníkov v daných odboroch už vyše 110 rokov. Prezentácia bola sprevádzaná spevácko- hudobno-tanečným programom žiakov z Hudobno-dramatického konzervatória v Košiciach.    

 

Putovný projekt, prezentujúci nadanú slovenskú mládež, sa v minulom roku predstavil v Ríme, po Varšave je predbežne plánovaná jeho realizácia aj v Kyjeve. Viedni a Budapešti. Podujatie v hlavnom meste Poľskej republiky pripravil Slovenský inštitút vo Varšave v spolupráci s MZVaEZ SR a  TA-DE-S.

Play | Stop | Next | Previous

 

 

 
ZLATO SLOVENSKA
07. apríl 2016

Večer krásy, lesku a úspechu.

Slovenský inštitút v Ríme v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Taliansku a Agentúrou Gabriely Trebuňákovej TA-DE-S  uviedli 7.apríla 2016 reprezentačný program Zlato Slovenska.
Slávnostný večer otvorili - riaditeľ inštitútu pán Peter Dvorský a Gabriela Trebuňáková majiteľka agentúry TA-DE-S.

Krásne šaty a lesk smaragdov, bielych a čiernych perál, zlata, striebra a diamantov okúzlili mnohé dámy , ale aj pánov v sále. Mimoriadnou ukážkou boli kovové dosky na knihu v umeleckom prevedení,, Myšlienky sú nepriestrelné ,,.Obal bol zhotovený na najpredávanejšiu knihu na Slovensku v roku 2014 , ktorej autorom bol Jozef Banáš s názvom ,, KÓD  1 ,,.
Nádheru večera dopĺňali výtvarné diela maľované tradičnou technikou - miešaním zlata do farieb.
Dvojhodinový program ,, Zlato Slovenska ,, bol ukončený Grande Finálle, v ktorom sa predstavili najdrahšie šperky, krásne šaty a najdrahšie zbrane - špeciálne ukuté a ručne vyrezávané - replika loveckého tesáka firmy Sollingen z damascénskej ocele a japonský meč katana.
Už po ohlásení Grande Finálle, celá sála odnenila účinkujúcich dlhým potleskom a volaním Bravó, Bravíssimóóó!!! a následným standing ovatiom.


Na celom krásnom programe sa zúčastnili šperkári zo Súkromnej umeleckej školy Hodruša Hámre, doplnené pár výrobkami študentov zo Strednej odbornej školy pre žiakov telesne postihnutých z Bratislavy.
Nádherné večerné šaty ,kováčské a rezbárské diela ušili a vyrobili študenti Súkromnej strednej odbornej školy Biela voda Kežmarok 
Výtvarné diela vyrobili študenti - reštaurátori - zo Strednej odbornej školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach. Hudbu nám priniesli muzikanti a speváci zo Súkromného hudobno - dramatického konzervatória Košice.
Najmladším účinkujúcim bol žiak Základnej umeleckej školy vo Vranove nad Topľou Marián Baran. Svojou hrou na akordeóne si získal talianské publikum veľkým potleskom.Veľkú pochvalu dostal aj od pána P.Dvorského.

Play | Stop | Next | Previous

 

 
VÝSTAVA "FARBY SLOVENSKA"
17. september 2015

 

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky vo Washingtone 17. septembra 2015 otvoril výstavu „Farby Slovenska", na ktorej boli verejnosti predstavené diela študentov Strednej odbornej školy (odbor propagačná grafika) Alexandra Dubčeka vo Vranove nad Topľou. Výstavu koncepčne pripravila a spoluorganizovala agentúra TADES (Talentované deti Slovenska). Agentúra TADES zastúpená Gabrielou Trebuňákovou pripravuje každoročne reprezentačné výstavy, vystúpenia a športové podujatia na prezentáciu Slovenska v zahraničí. Agentúra je jedinečná v tom, že všetky diela a umelecké predmety sú vytvorené slovenskými deťmi a študentmi. Výstavu okrem Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR podporil aj Úrad vlády SR a Ministerstvo vnútra SR. 
 
Výstava evokuje nielen krásu a farby slovenskej prírody, ale aj umenia, histórie, folklóru a spoločnosti. Preto sa do projektu zapojili aj rómski študenti, ktorí zhotovili typické rómske kroje predstavujúce ich kultúru, ktorá je roky súčasťou Slovenska. Študenti školy sa každoročne umiestňujú na prvých priečkach v rámci umeleckých súťaží doma, ale aj v zahraničí. Okrem domácej pôdy mali možnosť prezentovať svoje práce v Prahe, Kodani, Bruseli, Ottawe a Toronte.

Play | Stop | Next | Previous

 

 
ŠTUDENTI STREDNÝCH ŠKÔL PREZENTOVALI SVOJE NADANIE V OTTAWE A V TORONTE
09. jún 2014

 

V priestoroch Zastupiteľského úradu Slovenskej republiky v Ottawe bola 28. mája 2014 otvorená výstava „Slovensko dnes“. Výstava pozostávala z diel študentov Strednej odbornej školy a Strednej odbornej školy drevárskej z Vranova n. Topľou a bola poskytnutá agentúrou TA-DE-S (talentované deti Slovenska). Návštevníci si mohli pozrieť výtvarné diela, vitráže, fotografie, módne kreácie, ako aj výrobky z dreva vytvorené študentmi uvedených stredných škôl. 
Vernisáž otvoril veľvyslanec Slovenskej republiky v Ottawe Milan Kollár a vo svojom príhovore vyzdvihol osobitosť vernisáže, na ktorej sú prezentované diela detí, ktoré sa narodili už počas existencie samostatnej Slovenskej republiky. Diela dokazujú vysoký tvorivý potenciál mladej slovenskej generácie, na ktorú môže byť Slovenská republika právom hrdá. Význam prezentácie diel mladých talentovaných slovenských študentov je umocnený skutočnosťou, že sa uskutočnila v roku, kedy si Slovenská republika pripomína 10. výročie svojho vstupu do Európskej únie, ktorým bol zavŕšený návrat našej krajiny do Európy, kam vždy Slovensko plným právom patrilo.
Výstava vzbudila mimoriadny záujem u návštevníkov, medzi ktorými nechýbali predstavitelia diplomatickej komunity, krajanskej obce, ako aj odbornej umeleckej a kultúrnej verejnosti. Najmä predstavitelia umeleckej obce boli veľmi príjemne prekvapení vysokou umeleckou kvalitou prezentovaných diel. Osobitnú pozornosť hostí vzbudili kuriózne módne doplnky - detailne prepracované drevené motýliky, ktoré sú svojim spôsobom unikátnym spojením módnej kreácie a majstrovského spracovania dreva.
Okrem Ottawy bude výstava prezentovaná aj v Toronte.

Play | Stop | Next | Previous

 

 

 
Obrovský úspech študentov z východného Slovenska v Bruseli.
28. jún 2013

 

Výstavu drevárskych diel mladých študentov z Prešovského kraja ,ktorá dva týždne skrášľovala priestory EK v Bruseli, 28.júna slávnostne ukončili za prítomnosti podpredsedu EK Maroša Šefčoviča, premiéra SR Roberta Fica a slovenskej europoslankyne Moniky Smolkovej.

Výstava s názvom "Slovensko – minulosť a budúcnosť očami slovenských študentov".sa konala z iniciatívy Agentúry TA-DE-S (Talentované deti Slovenska) a za výraznej spolupráce VÚC Prešov pod záštitou premiéra SR Róberta Fica.

Umeleckú hodnotu vystavených exponátov žiakov SOŠ drevárskej a SOŠ  A.Dubčeka z Vranova n.T. vo svojich príhovoroch ocenil podpredseda EK Maroš Šefčovič aj slovenský premiér Robert Fico.

Čerešničkou na torte bolo vystúpenie DFS  Cifroško  z Vranova n.T.

Výstavu na prízemí v budove Berlaymont, kde sídli EK v priebehu dvoch týždňov videlo niekoľko tisíc ľudí a výstavné exponáty mali obrovský úspech.

Play | Stop | Next | Previous

 

 

Slovenská Veľká noc na Dánskom veľvyslanectve
03. apríl 2012

Dňa 3.4.2012 Agentúra TA-DE-S zorganizovala predveľkonočné stretnutie na pôde Dánskeho kráľovstva s pani veľvyslankyňou Anitou Hugau. Študenti zo SOŠ A.Dubčeka pripravili pre pani veľvyslankyňu tradičné slovenské veľkonočné dobroty,ktoré jej odovzdal pán riaditeľ Ing.Ľ.Tóth. Najväčšiu radosť mala pani veľvyslankyňa z baránka,ktorý sedel v sladkom koláčovom košíku a maľovaných vajíčok.Všetko si hneď brala so sebou do Dánska,aby tam ukázala naše tradície.

Play | Stop | Next | Previous

 

Drevo a kov
Úrad vlády SR
17. január 2012
 

Pod týmto názvom otvorila 17.1.2012 na Úrade vlády SR pani premiérka Iveta Radičová výstavu mladých talentov, ktorú pripravila agentúra TA-DE-S  v spolupráci spolu s informačným centrom ÚV SR.

Výstava reprezentuje úžitkové a ozdobné predmety z dreva a kovu - práce študentov SOŠ drevárskej vo Vranove nad Topľou ktoré svojou šikovnosťou reprezentujú školu aj v zahraničí. 

Play | Stop | Next | Previous

 

 

Prezentácie stredných odborných škôl vo Vranove n.T.
SOŠ drevárska vo Vranove n.T.
jeseň 2011
 

Ďalším pokračovaním línie dánsko – slovenskej spolupráce je špeciálna prezentácia SOŠ drevárskej vo Vranove n.T., na ktorú bola pozvaná aj veľvyslankyňa Dánskeho kráľovstva pani Anita Hugau ,zástupca GR SACR pán František Stano a riaditeľka marketingu SACR Ing.Lívia Lukáčová. Touto prezentáciou chce agentúra TA-DE-S  odštartovať prezentácie  SOŠ drevárskej  v Dánsku. Škola bola vybratá na prezentáciu v zahraničí,pretože už v minulosti úspešne prezentovala na viacerých medzinárodných výstavách a súťažiach,kde získala viacero  ocenení. Pre hostí zo SACR študenti pripravili aj ukážky prác z dreva a kovu.

Play | Stop | Next | Previous

 

SOŠ  A.Dubčeka  vo Vranove n.T. pre hostí aj širokú verejnosť.
jeseň 2011
 
SOŠ  A.Dubčeka sa prezentovala Dňom otvorených dverí pre verejnosť  a špeciálnou  výstavou  pre hostí – z Dánska pani Anita Hugau- veľvyslankyňa  a zástupcovia Slovenskej agentúry cestovného ruchu .Študenti sa predstavili nielen svojim programom, ale aj každý odbor mal svoju špecifickú prezentáciu.

Play | Stop | Next | Previous

 

Bukóza Holding a.s.
06. okóber 2011
 
Hlavným reklamným partnerom Agentúry TA-DE-S je aj firma Bukóza Holding a.s. Hencovce. Dňa 6.10.2011 sprostredkovala riaditeľka agentúry Gabriela Trebuňáková stretnutie vedenia skupiny spoločnosti  Bukóza Holding s veľvyslankyňou Dánskeho kráľovstva pani Anitou Hugau.Na stretnutí sa hovorilo o ďalšom rozvoji najväčšej firmy vo Vranovskom okrese a o možnostiach nadviazania spolupráce s dánskymi firmami.

Play | Stop | Next | Previous

 

 

KODAŇ
Výstava portrétov, malieb a figurálnych grafík študentov SOŠ vo Vranove n.T.
09 marec – 18 marec 2011
 
 
“Slovensko – malá krajina s veľkým srdcom” – je názov výstavy portrétov, malieb a figurálnych grafík študentov Strednej odbornej školy vo Vranove nad Topľou, ktorú otvorili 9. marca 2011 v Childrens School of Art v Kodani. Slávnostnú vernisáž mladých talentov pripravila agentúra TA-DE-S (Talentované deti Slovenska) v spoupráci so Strednou odbornou školou vo Vranove n/Topľou a Slovenským veľvyslanectvom v Kodani. Na podujatí, ktoré je voľným pokračovaním predstavovania slovenských mladých talentov dánskej verejnosti, je vystavených 25 diel študentov propagačnej grafiky, ale aj ukážky umeleckého a odevného dizajnu vranovskej SOŠ.

Play | Stop | Next | Previous

 

DÁNSKO
Súťaž talentovaných detí s telesným postihnutím
21 apríl – 1 máj 2010
 
Najlepšia Dánska škola pre telesne postihnutých Gelsgaadskolen pripravila pre deti talentovú súťaz v speve. Sestry Anna Janoková a Marianna Janoková aj takýmto spôsobom reprezentovali svoju školu a naše mesto. 

Play | Stop | Next | Previous

 

PRAHA
Spevácke talenty v opere Národného divadla v Prahe
8 január – 10 január 2009
 

Na pozvanie prvej sólistky Márii Haanovej – členky  opery Národného divadla v Prahe odspievali spoločne duetá mladé spevácke talenty v opere Národného divadla v Prahe. Okrem iného sme s deťmi navštívili Karlov most a na Staromestskom námestí sme obdivovali Orloj a iné kultúrne pamiatky. 

Play | Stop | Next | Previous

 

ĎAKOVNÝ LIST PREDSEDNÍČKY VLÁDY

 

ĎAKOVNÝ LIST MAROŠ ŠEFČOVIČ - podpredseda európskej komisie


 

 

 

Copyright © 2010 All Rights Reserved. TA-DE-S Talentované deti Slovenska
Tvorba web stránokh24 design studio